Aktualności

Nabór na norwesko-polskie warsztaty filmowe rozpoczęty

26 maja 2015
Nabór na norwesko-polskie warsztaty filmowe rozpoczęty

Rozpoczął się nabór na warsztaty filmowe w ramach Norwesko-Polskiej Akademii Filmu i Fotografii, która odbędzie się w formie dwóch zjazdów warsztatowych: w dniach 17-23 sierpnia 2015 r. w Oslo i następnie w dniach 26-30 września 2015 r. w Jarocinie.

Warsztaty Norwesko-Polskiej Akademii Filmu i Fotografii to wyjątkowa okazja, by pod okiem mistrzów przejść całą drogę powstawania filmu - od pomysłu do realizacji filmów krótkometrażowych. Uczestnicy zdobędą  praktyczną wiedzę filmową z zakresu podstaw reżyserii, przygotowania tekstu scenariuszowego, realizacji obrazu filmowego, aktorstwa, montażu i postprodukcji. Językiem wykładowym warsztatów będzie język angielski.

>> WIELOKULTUROWOŚĆ

Tematy filmów realizowanych w ramach warsztatów wyłonione zostaną z pomysłów nadesłanych przez uczestników. Powinny one oscylować wokół zagadnień związanych z szeroko rozumianą multikulturowością, gdzie najważniejszym założeniem jest promowanie wartości związanych ze wspólnym funkcjonowaniem różnych grup etnicznych, społecznych i religijnych. Nadsyłane przez uczestników pomysły na film powinny koncentrować się na problemach funkcjonowania jednostki we współczesnym świecie, dotykać autentycznych emocji i prezentować wielowymiarowych bohaterów.

>> PROGRAM WARSZTATÓW

W ramach warsztatów odbędą się dwa, równoległe kursy fabularne i jeden kurs dokumentalny. Każdy kurs będzie składał się z dwóch modułów programowych, stanowiących integralny program edukacyjny i odbędą się w następujących terminach:

MODUŁ nr 1: WARSZTATY REALIZACJI FILMOWEJ W NORWEGII
termin i miejsce realizacji: 17-23 sierpnia 2015 r., Oslo;

MODUŁ nr 2: WARSZTATY POSTPRODUKCJI FILMOWEJ W POLSCE
termin i miejsce realizacji: 26-30 września 2015 r., Jarocin.

>> ZGŁOSZENIA

Opłata akredytacyjna za udział w Warsztatach wynosi: 1.400 PLN dla uczestników z Polski lub 2.800 NOK (uczestnicy z Norwegii) i obejmuje:
- koszty przelotu na trasie Polska-Norwegia, Norwegia-Polska,
- zakwaterowanie,
- udział we wszystkich wydarzeniach objętych programem
- wyżywienie.

Do udziału w warsztatach może zgłosić się każda osoba pełnoletnia, która prześle organizatorom formularz uczestnictwa, list motywacyjny i pomysł na film krótkometrażowy (fabularny lub dokumentalny) do dnia 30 czerwca 2015 r. na adres:

Stowarzyszenie FILMFORUM
ul. Mińska 25 - bud. 8
03-808 Warszawa
(Soho Factory)
z dopiskiem "AKADEMIA FILMOWA 2015"

oraz w formie elektronicznej (format: WORD/PDF) na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami udziału w warsztatach filmowych:
1. Regulamin Warsztatów Filmowych
2. FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY (do pobrania - format PDF)
3. FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY (do pobrania - format Word)

>> NORWESKO-POLSKA AKADEMIA FILMU I FOTOGRAFII

AKADEMIA jest kompleksowym programem edukacyjno-kulturalnym, którego celem jest prezentacja kultury polskiej w Norwegii i norweskiej w Polsce. Projekt jest finansowany z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych w ramach programu: "Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego", oraz współfinansowany przez Gminę Jarocin i Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności