Aktualności

12. Festiwal Filmów Niezależnych festiwalem partnerskim Nagród im. Jana Machulskiego

06 czerwca 2016
12. Festiwal Filmów Niezależnych festiwalem partnerskim Nagród im. Jana Machulskiego

Przedstawiamy wyniki Konkursu kiloff w Katowicach.

Festiwal Filmów Niezależnych kiloff na początku funkcjonował jako Festiwal Filmów Na Trójkącie w Mysłowicach, potem, przy swojej siódmej edycji, jako FFN kiloff w ramach Ars Independent Festival, by w końcu znów cieszyć się autonomią. Od lat wpisuje się w mapę wydarzeń mających miejsce w Katowicach i stanowi nieodłączną część krajobrazu kulturalnego Śląska, będąc istotnie jednym z ciekawszych wydarzeń dla fanów kina offowego. To wydarzenie dla młodych i zorganizowane przez młodych – z pasją, zacięciem i na przekór wszystkim tym, którzy mówią, że się nie da.

Konkurs kiloff dedykowany jest niezależnym filmowcom, którzy nie przekroczyli 35. roku życia. Daje szansę i okazję polskiemu środowisku offu na spotkanie z wyjątkowym kinem z całego świata, z profesjonalnym jury (do tej pory w jego skład wchodzili m.in.: Jan Matuszyński, Adam Sikora, Dominik Matwiejczyk, Magdalena Piekorz, Lidia Duda, Bodo Kox czy Arkadiusz Jakubik) oraz z publicznością.

4 czerwca 2016 r. Jury 12. Festiwalu Filmów Niezależnych kiloff w Katowicach w składzie:

Kaja Klimek
Mateusz Znaniecki 
Patryk Chromik

postanowiło przyznać następujące nagrody w Konkursie:

I miejsce
dla Artura Petza oraz Adama Krawczuka za film „Follow#me” 
za bardzo aktualną tematykę, ciekawe splecenie jej z formą filmową i zaskakujące rozwinięcie z pozoru prostego konceptu. Film zrealizowany jest z urzekającą i konsekwentną precyzją, a jego scenariusz w inteligentny sposób gra z oczekiwaniami widza

II miejsce 
dla Maksymiliana Nowickiego za dokument „Mogę pojechać z tobą”
za szczerość, otwartość i odwagę - mimo surowej formy film jest emocjonalnie angażujący

III miejsce 
dla Julii Talagi za animację „Niedziela” 
animacja urzeka uroczą i dowcipną formą a Jury niecierpliwie czeka na „Poniedziałek”

Nagroda Publiczności 
dla filmu „Ekran, który patrzy” autorstwa Tomasza Kowala.

W tym roku kiloff dołączył do grona festiwali przyznających nominacje do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego. Po raz pierwszy Jury Festiwalu przyznało własne nominacje (edycja 2017):

w kategorii „Najlepszy Scenariusz”
dla Ady Krawczuk, Adama Krawczuka i Artura Petza za film „Follow#me”, reż. Adam Krawczuk i Artur Petz

w kategorii „Najlepsze Zdjęcia”
dla Jarosława Grześkowiaka za film „Czas”, reż. Jarosław Grześkowiak

w kategorii „Najlepszy Montaż”
dla Artura Petza za film „Follow#me”, reż. Adam Krawczuk i Artur Petz

Stowarzyszenie pfee - Organizatorem Festiwalu Filmów Niezależnych kiloff jest organizacja pozarządowa działająca od 1997 roku w województwie śląskim. Główne działania organizacji związane są z takimi obszarami jak animacja społeczna i kulturalna, edukacja pozaformalna młodzieży, wsparcie wolontariatu międzynarodowego młodzieży oraz działania wspierające inicjatywy młodzieży i innych członków społeczności lokalnej. Członkowie stowarzyszenia to ludzie młodzi – od uczniów szkół ponad gimnazjalnych po absolwentów wyższych uczelni. Stowarzyszenie pfee tworzą zarówno wolontariusze, jak i członkowie stowarzyszenia, a także doświadczeni liderzy projektów oraz trenerzy. Organizacja posiada sieć kontaktów w organizacjach młodzieżowych w całej Europie, co związane jest z aktywnym uczestnictwem członków stowarzyszenia w różnego rodzaju projektach międzynarodowych – wymianach młodzieży, seminariach i szkoleniach.

Więcej informacji: 
www.kiloff.art.pl
www.janmachulski.pl

 

Obejrzyj materiał filmowy

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności