Aktualności

Warsztaty Krytyki Filmowej: „Fokus na Pałac vol. 2”

01 października 2016
Warsztaty Krytyki Filmowej: „Fokus na Pałac vol. 2”

Ruszył nabór na bezpłatne warsztaty krytyki filmowej organizowane w ramach 15. edycji CINEMAFORUM!

Warsztaty „Fokus na Pałac vol.2” to kontynuacja inicjatywy rozpoczętej przed rokiem warsztatami fotograficznymi przeznaczonymi dla studentów z Niemiec i Polski. Tym razem zadaniem uczestników będzie zgłębienie wiedzy na temat polskiego i niemieckiego kina współczesnego poprzez pracę nad opracowaniem różnorodnych form dziennikarskich: recenzji, artykułów i felietonów.

W trakcie 5-dniowych warsztatów uczestnicy wezmą udział nie tylko w sesjach poświęconych teorii sztuki filmowej, ale także będą mieli możliwość spotkania z krytykami oraz udziału w debacie poświęconej promocji filmów krótkometrażowych.

Efekty pracy – teksty dziennikarskie – zostaną opublikowane na stronie internetowej festiwalu. Cykl warsztatów i wykładów poprowadzą uznani krytycy filmowi: Anna Serdiukow i dr Kuba Mikurda.

Warunkiem formalnym udziału w warsztatach jest szczegółowe wypełnienie i przesłanie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO w formie elektronicznej, do dnia 31 października 2016 r. na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , w temacie maila wpisując: FOKUS NA PAŁAC vol. 2.

Wraz z FORMULARZEM należy wysłać napisaną przez Zgłaszającego recenzję (max  3000 znaków) filmu znajdującego się w repertuarze polskich kin w ostatnim roku.

Zajęcia odbywają się w języku angielskim. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie festiwalu

Warsztaty odbędą się w ramach 15. Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych CINEMAFORUM.
Projekt jest realizowany z finansowym wsparciem Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Data rozpoczęcia

2013-12-01

Data zakończenia

2013-12-01

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności