Aktualności

21. ZOOM zbliżenia

08 lutego 2018
21. ZOOM zbliżenia

Zobaczcie co czeka na Was podczas tegorocznej edycji festiwalu!

21. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM zbliżenia, to mnogość ciekawych propozycji programowych. Zoom w pigułce (i w liczbach) wygląda następująco:

2 koncerty 

Na otwarcie muzyka filmowa Wojciecha Kilara i znane wszystkim utwory z filmów „Ziemia obiecana", „Pianista”, „Dracula”, „Pan Tadeusza” „Kronika wypadków miłosnych”, a w ostatni dzień festiwalu multimedialny spektakl muzyczny „Milczenie syren” z udziałem wybitnej aktorki Magdaleny Cieleckiej. 

14 projekcji specjalnych 

Najlepsze kino z największych światowych festiwali: „Niemiłość” – reż. Andriej Zwiagincew, przedpremierowy „W ułamku sekundy” – reż. Fatih Akin, „Po tamtej stronie” – reż. Aki Kaurismäki, wielokrotnie nagradzana historia miłości dwojga neurotyków - „Dusza i ciało” – reż. Ildikó Enyedi. W programie znalazło się również kino czeskie czyli „Kobieta z lodu” – reż. Bohdan Slama i „7 dni, 7 grzechów” (reż. Jiří Chlumský). Tradycyjnie podczas festiwalu będzie można podziwiać również kino polskie na najwyższym poziomie: „Pomiędzy słowami” w reż. Urszuli Antoniak, „Ptaki śpiewają w Kigali” – reż. Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze, „Człowiek z magicznym pudełkiem” Bodo Koxa, „Zjednoczone stany miłości” Tomasza Wasilewskiego, „Wspomnienie lata” z Robertem Więckiewiczem i Urszulą Grabowską w reż. Adama Guzińskiego. Festiwal przypomni także film Jana Jakuba Kolekiego „Afonia i pszczoły”. W programie również wideoperformans i dokument w jednym: "Śliczna jesteś laleczko” oraz projekcje filmowe o tematyce regionalnej z muzyką na żywo.

8 spotkań z twórcami 

Wśród gwiazd: Magdalena Cielecka, Andrzej Chyra, Grażyna Błęcka-Kolska, Bodo-Kox i Joanna Kos-Krauze. Gościem festiwalu będzie również Tomasz Raczek, który poprowadzi galę festiwalową w sobotę, 24 lutego 2018 godz. 19:00 w Filharmonii Dolnośląskiej.

130 filmów w konkursach filmowych

W ramach festiwalu odbędą się 3 konkursy filmowe: na najlepszą fabułę, dokument i video-art. Projekcje blisko 130 filmów będę się odbywały w dniach 21-23 lutego 2018 w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ul. Bankowej oraz w kinie LOT. Wśród jurorów m.in. Joanna Kos-Krauze, Bodo Kox, Anna Zamecka,  Bartosz M. Kowalski.

Plenerowa ekspozycja „Andrzej Wajda 40/90”, którą od 13 lutego aż do 5 marca będzie można oglądać na placu Ratuszowym, a w BWA prezentacja prac Kamila Kuskowskiego, jednego z jurorów video-art, dziekana Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie. Wernisaż: 22 lutego o godz. 17:00 

2 debaty

Podczas festiwalu, w salach konferencyjnych hotelu Mercure,  odbędą się również dwie międzynarodowe debaty: „My wśród obcych. Obcy wśród nas” (23 lutego 2018, godz. 11:00) oraz „Inwestycja w film promocją regionu” (24 lutego 2018, godz. 11:00)

Projekcja arcydzieła kina niemego z muzyką na żywo 

„Generał", uważany za jedną z najlepszych komedii wszech czasów w reżyserii i z udziałem komika zwanego „człowiekiem o kamiennej twarzy”, z muzyką na żywo Marcina Pukaluka, uświetni festiwalową Galę.

Spotkanie autorskie Łukasza Maciejewskiego

24 lutego 2018 o godz. 12.30. w BWA z widzami spotka się krytyk filmowy Łukasz Maciejewski. Spotkanie poświęcone będzie jego książce „Aktorki. Odkrycia”, która osiągnęła już status bestsellera. Gośćmi spotkania będą również bohaterki książki: Urszula Grabowska i Grażyna Błęcka-Kolska.

 

Szczegóły programu na:
www.zoomfestival.pl

 

Data rozpoczęcia

2018-02-19

Data zakończenia

2018-02-25

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności