Aktualności

Unia Film Festival 2019 – nabór filmów do konkursu

31 stycznia 2019
Unia Film Festival 2019 – nabór filmów do konkursu

Jeszcze przez niecałe dwa miesiące – do 22 marca 2019 roku – będzie można przesyłać zgłoszenia filmów konkursowych do 9. edycji UFF – Unia Film Festival w Lublinie. Ten ogólnopolski konkurs adresowany jest do młodych twórców w wieku od 13 do 19 lat.

Od września 2018 do kwietnia 2019 roku trwa 9. edycja Konkursu Unia Film Festival, organizowanego przez III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie. 17 kwietnia 2019 roku w Centrum Kultury Lublin będzie miał miejsce finał UFF 2019, w ramach którego odbędzie się przegląd filmowy. Zostaną wtedy zaprezentowane i nagrodzone najlepsze prace młodych twórców.

Unia Film Festival jest wydarzeniem organizowanym od 2011 roku. W jego jury zasiadali zacni goście: Anna Próchniak, Andrzej Rusin, Dariusz Wnuk, Jarosław Kupść, Katarzyna Maciąg czy Lesław Żurek. W tym roku w jury konkursowym zasiądzie Piotr Ligienza – aktor Teatru Powszechnego w Warszawie. Na początku UFF było wydarzeniem o zasięgu wojewódzkim, ale już dwie ostatnie edycje miały charakter ogólnopolski. Celem konkursu jest promowanie sztuki filmowej wśród uczniów i inspirowanie młodzieży do kreatywnego wykorzystania szeroko dostępnej technologii audio-video.

Do konkursu można zgłosić krótkometrażowy film fabularny, dokumentalny lub animowany, którego twórcy są uczniami 7-8 klas szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych (od 13 do 19 roku życia) z całej Polski. Jeden twórca może zgłosić do konkursu maksymalnie 2 filmy. Tematyka, konwencja i estetyka filmu są dowolne. Długość filmu zgłoszonego do konkursu nie powinna przekroczyć 15 minut.

Od momentu ogłoszenia konkursu do 22 marca 2019 można przesyłać zgłoszone filmy konkursowe na adres: III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej Plac Wolności 4, 20-005 Lublin z dopiskiem: Unia Film Festival.

Więcej informacji dostępne jest na stronie Unia Film Festival.

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności