Aktualności

FrankoFilm - Zielona Góra

08 kwietnia 2019
FrankoFilm - Zielona Góra

Konkurs francuskojęzycznych filmów krótkometrażowych!

Festiwal FrankoFilm w Zielonej Górze to największy Międzynarodowy Festiwal Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych, odbywający się w Polsce. 

Każdej edycji festiwalu towarzyszy motyw przewodni (w 2019 będzie to Otwarcie). Autorami produkcji konkursowych są głównie młodzi ludzie. Festiwal adresowany jest przede wszystkim do młodzieży szkolnej i studentów, którzy uczą się języka francuskiego, a film traktują jako swój środek wyrazu. 

Patronem Festiwalu jest Rafael Lewandowski - absolwent paryskiej Sorbony i francuskiej szkoły filmowej La fémis. Autor krótkometrażowych fabuł oraz dokumentalnych filmów prezentowanych na międzynarodowych festiwalach. "KRET" (2011) jego głośny pełnometrażowy debiut fabularny został kilkakrotnie nagradzany m.in. na 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i na 35. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu. 

Celem FrankoFilmu – Zielona Góra jest rozbudzenie wśród młodych Polaków, oraz ich europejskich kolegów, pasji do sztuki filmowej, co pozwoli na odkrycie w przyszłości, nowych, młodych talentów.

Każda edycja oprócz projekcji filmów konkursowych zawiera także wiele innych atrakcji. m.in. projekcję filmu pełnometrażowego i spotkanie z odtwórcami głównych ról, spotkania branżowe, master classy prowadzone przez renomowanych gości, szkolenia dla nauczycieli, a także wystawy, pokazy i wieczór integracyjny.

15. edycja festiwalu startuje 24 maja i potrwa do 26 maja 2019 r.

 

Więcej szczegółów:
http://frankofilm.pl/

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności